Wczesne artykuły dotyczące Placu Wielkiej Przygody
Ursynow.TV
28.05.2014

Plac Wielkiej Przygody na Ursynowie to miejsce szczególne. Czy będzie to w dalszym ciągu miejsce spacerów i sąsiedzkich spotkań? Czy powstanie tam wspaniały 12 kondygnacyjny budynek mieszkalny? Na pytania mieszkańca Ursynowa i o działaniach podjętych w trosce o ten zielony zakątek odpowiada Paweł Lenarczyk, radny Dzielnicy Ursynów.

Ursynow.TV
30.05.2014

W ursynowskim Ratuszu 29 maja br. odbyło się spotkanie informacyjne pt. “Co dalej z Placem Wielkiej Przygody, Zamiany 4, ZWM/Bacewiczówny”, zorganizowane z inicjatywy radnego Pawła Lenarczyka i Klubu Radnych Nasz Ursynów.

Ursynow.TV
24.07.2014

Wreszcie nad Stokłosami Północnymi zaświeciło słońce. Po około 4 latach zmagań radnych Ursynowa i mieszkńców z władzami Warszawy, o sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego(MPZP) osiedla „Stokłosy”, Rada Warszawy 3 lipca br. podjęła uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia MPZP północnej części osiedla Stokłosy.

Ursynow.TV
19.11.2015

Są dwie decyzje warunków zabudowy terenu tzw. Placu Wielkiej Przygody. SMB „Stokłosy” będzie składać odwołanie od decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Artykuły, które pojawiły się przed posiedzeniem Komisji Ładu Przestrzennego Rady m.st. Warszawy
Passa.waw.pl
28.06.2016

29 czerwca o godz. 16.30 odbędzie się posiedzenie Komisji Ładu Przestrzennego Rady m.st. Warszawy, na którym zostanie omówiony wniosek Biura Gospodarki Nieruchomościami dotyczący regulacji gruntów na rzecz Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej „Stokłosy”…

HaloUrsynow.pl
29.06.2016

Mieszkańcy bloków z enklawy Wokalna-Stokłosy-Zamiany zbierają podpisy pod petycją przeciwko rzekomej likwidacji placów zabaw. O tym, że jedyne miejsca do zabawy dla dzieci może zastąpić droga dojazdowa zaalarmowała mieszkańców spółdzielnia „Stokłosy”. Miasto zaprzecza, że są takie plany. W tle rozgrywa się walka o to, które tereny spółdzielnia przejmie w użytkowanie wieczyste…

Artykuły, które ukazały się po posiedzeniu Komisji Ładu Przestrzennego Rady m.st. Warszawy, która odbyło się w Pałacu Kultury i Nauki 29.06.2016r.
Wyborcza.pl
03.07.2016

Czy uda się obronić przed zabudową rejon placu Wielkiej Przygody na Ursynowie? …

Passa.waw.pl
06.07.2016

Niedawno, bo 29 czerwca, odbyło się posiedzenie Komisji Ładu Przestrzennego Rady m. st. Warszawy, na którym omawiane były sprawy związane z osiedlem Stokłosy. Wśród tych spraw była poruszana kwestia działki, na której znajdują się dwa place zabaw i siłownia plenerowa przy ul. Stokłosy 6, graniczącej z Placem Wielkiej Przygody. Komisja ma rozstrzygnąć, czy działkę tę należy oddać w użytkowanie wieczyste Spółdzielni SBM Stokłosy, która gospodaruje tym terenem od ponad 30 lat, czy ma ją zatrzymać dla siebie Miasto.

Passa.waw.pl
06.07.2016

Reprezentacja mieszkańców osiedla Stokłosy pojawiła się na posiedzeniu Komisji Ładu Przestrzennego dnia 29.04.2016 r., której jednym z punktów obrad było omówienie wniosku Biura Gospodarki Nieruchomościami dotyczącego regulacji gruntów na rzecz SBM „Stokłosy”.

TVP 3 Warszawa
13.07.2016

Mieszkańcy pytają się czy teren zostanie zabudowany? Lokatorzy i władze spółdzielni Stokłosy boją się, że miasto chce sprzedać jeden z ostatnich zielonych obszarów w dzielnicy, właśnie pod zabudowę. Burmistrz zaprzecza. W tym konflikcie są trzy strony, które walczą o to samo. Jak to możliwe, że nie ma porozumienia?

TVN Warszawa
30.07.2016

19 budynków, 1389 rodzin i kawałek zieleni, który należy do miasta. Chce go wydzierżawić spółdzielnia, a zęby ostrzą sobie też deweloperzy. Na Ursynowie trwa batalia o Plac Wielkiej Przygody.

Artykuły prasowe, które ukazały się przed posiedzeniem Komisji Architektury i Ochrony Środowiska oraz Inwestycji Komunalnych i Transportu, na której wewnętrznym konsultacją poddany został Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla północnej części osiedla Stokłosy.
HaloUrsynow.pl
12.08.2016

Miasto chce uratować Plac Wielkiej Przygody przed zabudową mieszkaniową. Wspierają je w tym spółdzielnia „Stokłosy” i mieszkańcy. Kluczem do sukcesu jest szybkie uchwalenie planu miejscowego dla północnych Stokłosów.

Ursynow.TV
12.08.2016

Ursynow.TV zamieścił apel mieszkańców: W obronie Placu Wielkiej Przygody …

Artykuły prasowe, które ukazały się w związku z podjęciem przez Zarząd Dzielnicy Uchwały dotyczącej miejscowego planu dla osiedla stokłosy, dzień przed posiedzeniem Komisji Architektury i Ochrony Środowiska oraz Inwestycji Komunalnych i Transportu.
STOP zabudowie Ursynowa
21.08.2016

Zarząd Dzielnicy Ursynów prowadzi chyba grę na dwa fronty albo jego przedstawiciele mają bardzo duże problemy z pamięcią. Ze strony przedstawicieli Zarządu doszło do manipulowania informacjami dotyczącymi zaangażowania dzielnicy w obronę interesów mieszkańców związanych z planami uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla północnej części osiedla Stokłosy.

TVN Warszawa
21.08.2016

Na Ursynowie nie milknie spór wokół Placu Wielkiej Przygody. To jeden z ostatnich niezabudowanych terenów na Stokłosach, o którego zachowanie walczą mieszkańcy dzielnicy. – To my powinniśmy tu rządzić, a nie deweloperka – przekonywali na ostatnim spotkaniu, na które przyszło ponad 100 osób.

Wyborcza.pl
22.08.2016

Wiceburmistrz Ursynowa publicznie obiecał, że przekaże do miejskiego biura architektury wnioski mieszkańców do powstającego planu zagospodarowania północnej części Stokłosów. Teraz okazuje się, że dzielnica opinię do biura architektury sporządziła już dzień przed spotkaniem z mieszkańcami. Czy ich głos zostanie zignorowany?

Passa.waw.pl
24.08.2016

Zarząd Dzielnicy Ursynów w dniu 5.08.2016 przekazał do Komisji Architektury i Ochrony Środowiska oraz komisji Inwestycji Komunalnych i Transportu wstępny projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego północnej części osiedla Stokłosy jako informację, celem zapoznania się przez ww. komisję, a nie celem opiniowania i co za tym idzie – uchwalania.

HaloUrsynow.pl
06.09.2016

Nowe wiadomości w sprawie planu dla północnych Stokłosów. Władze Ursynowa zdecydowały się poprzeć kilka postulatów mieszkańców. Jest nowa, poprawiona uchwała w sprawie Placu Wielkiej Przygody.

Biznes i ekologia
07.09.2016

Odpowiedzi na te pytania nurtują mieszkańców bloków przy:
ul. Wokalnej 2, Wokalnej 3, Wokalnej 4, Wokalnej 8,
ul. Stokłosy 1, Stokłosy 2/4, Stokłosy 6, Stokłosy 7,
ul. Zamiany 9, Zamiany 11, Zamiany 13, Zamiany 15, Zamiany 16, Zamiany 18,
ul. KEN 90, KEN 92, KEN 94, KEN 96, KEN 98 oraz wszystkich miłośników zieleni.

Ursynow.TV
28.09.2016

Mieszkańcy osiedla Stokłosy organizują pierwszy i jedyny w swoim rodzaju
PIKNIK SĄSIEDZKI- nasza przestrzeń, nasze życie. Spotykają się, by pokazać władzom dzielnicy, jak ważna jest dla nich okoliczna zieleń. Zapraszają wszystkich, którym zależy na zachowaniu Placu Wielkiej Przygody jako terenu zielono-rekreacyjnego, zgodnie z projektem prof. Marka Budzyńskiego.

Artykuły prasowe, które ukazały się po I Pikniku Sąsiedzkim – październik 2016.
HaloUrsynow.pl
01.10.2016

Chcemy zieleni, nie betonu! – skandowali mieszkańcy osiedla Stokłosy, którzy zorganizowali piknik w obronie Placu Wielkiej Przygody. Prywatna działka w środku osiedla może wkrótce zmienić się w plac budowy kompleksu mieszkaniowego.

TVN Warszawa
01.10.2016

Mieszkańcy Ursynowa walczą o zachowanie jednego z ostatnich terenów zielonych w okolicy. W sobotę zorganizowali piknik w obronie tzw. Placu Wielkiej Przygody, czyli skweru przy ul. Stokłosy. W sercu miejsca, gdzie ma powstać duży kompleks mieszkaniowy, posadzili drzewo.

Passa.waw.pl
05.10.2016

Podczas posiedzenia wrześniowej Komisji Architektury i Ochrony Środowiska przy radzie Dzielnicy Ursynów zostało odczytane pismo właścicieli działek pod Placem Wielkiej Przygody. Ponieważ w tym piśmie aż czterokrotnie pojawiło się moje nazwisko, postanowiłem odpowiedzieć w formie listu otwartego właścicielom działek pod Placem Wielkiej Przygody. Oto treść mojej odpowiedzi.

Newsweek
07.01.2017

Ursynów wznosiło pokolenie trzydziestolatków wykształconych przez przedwojennych architektów. Wierzyli, że w miejscu pól i starych sadów można wznieść dzielnicę z wielkiej płyty, w której chce się żyć. O tym, co z tego wyszło, mówi Lidia Pańków, autorka ursynowskich reportaży „Bloki w słońcu”.

Ursynow.TV
30.01.2017

Spółdzielnia SBM Stokłosy to jedna z większych spółdzielni na Ursynowie. Podstawowy problem, który dotyka spółdzielców to sprawa własności gruntów. Najważniejsze sprawy spółdzielni to sprawy terenowo prawne dotyczące regulacji stanu gruntów – mówi Krzysztof Berliński, prezes Spółdzielni.

HaloUrsynow.pl
02.02.2017

Tytuł jest prowokacyjny, bo pewnie nie cały a tylko część. Ale pytanie uzasadnione, bo deweloperzy wciskają nowe bloki w każdy atrakcyjny i wolny teren na Ursynowie. Dlaczego miasto na to pozwala? Jak mieszkańcy mogą przeciwdziałać intensywnemu zabudowywaniu dzielnicy? O tym dziś na kolejnym spotkaniu grupy „Obywatele Ursynowa” w realu.

HaloUrsynow.pl
02.02.2017

Donośne „nie” dla zabudowy terenów zielonych wybrzmiało na spotkaniu Forum Obywateli Ursynowa. Mieszkańcy rejonów Placu Wielkiej Przygody, Kabat, osiedla Kazury oraz tzw. psiej górki żądają od miasta działań, które powstrzymałyby zakusy deweloperów.

radioursynow.pl
15.02.2017

Plac Wielkiej Przygody to jeden z nielicznych terenów zielonych na Stokłosach. Niestety od kilku lat wisi nad tym miejscem widmo zabudowy. Mieszkańcy nie zgadzają się na likwidację terenu zielonego i apelują o utworzenie w tym miejscu parku miejskiego.

Miasto Ursynów
09.04.2017

Nagrywaliśmy dzisiaj wideo z mieszkańcami Stokłos, którzy przeciwstawiają się zabudowie Placu Wielkiej Przygody.

Miasto Ursynów
15.05.2017

Plac Wielkiej Przygody to jedna z nieliczna zielonych enklaw pośród betonowego ursynowskiego labiryntu. Niestety wszystko wskazuje na to, że może to być kolejny teren bezpowrotnie utracony na rzecz zabudowy deweloperskiej. Zapraszamy do oglądania i udostępniania tego filmu!

Wyborcza.pl
21.06.2017

Jesteśmy bardzo zdeterminowani, by uchronić to niezwykle ważne dla nas miejsce. Od lat Plac Wielkiej Przygody przeznaczony jest na tereny zielone. Ocalmy go razem przed zabudową – apelują mieszkańcy osiedla Stokłosy. I z tej okazji zapraszają na II Piknik Sąsiedzki.

UrsynowTV
24.06.2017

Przyjaciele Placu Wielkiej Przygody!

… bo jak nie my, to kto…?

Organizujemy drugi PIKNIK SĄSIEDZKI na osiedlu Stokłosy.

Artykuły prasowe, które ukazały się po II Pikniku Sąsiedzkim – czerwiec 2017.
HaloUrsynow.pl
25.06.2017

Najpierw miał być do końca ubiegłego roku, później „do połowy 2017”. Jak na razie… nie ma go w ogóle. Chodzi o plan miejscowy dla północnej części osiedla Stokłosy. To właśnie w samym sercu tej enklawy znajduje się Plac Wielkiej Przygody. O prywatny grunt biją się deweloperzy, a sąsiedzi nieustannie walczą o zablokowanie jego zabudowy. W sobotę zorganizowali piknik.

Miasto Ursynów
25.06.2017

Nie mogło nas zabraknąć na II Piknik Sąsiedzki na PWP 😘 Masa atrakcji, świetny klimat, w tym rewelacyjna inicjatywa stworzenia społecznego ogródka i wyraźny sygnał dla władz dzielnicy i miasta, że ten teren musi pozostać zielony! Więcej zdjęć i info na fp Plac Wielkiej Przygody.

HaloUrsynow.pl
10.08.2017

Plac Wielkiej Przygody – atrakcyjny zielony teren w środku osiedla Stokłosy – może zostać uratowany przed zabudową. Po wielu latach starań powstał wreszcie projekt planu miejscowego dla tej części Ursynowa. Mieszkańcom udało się wywalczyć, by dwuhektarowy grunt pozostał zielony.

TVN Warszawa
16.08.2017

Jest jednym z ulubionych miejsc rekreacyjnych na Stokłosach, a zarazem łakomym kaskiem dla deweloperów. Po wielu latach starań, powstał projekt planu miejscowego dla Placu Wielkiej Przygody. Ostateczna decyzja leży w rękach radnych miasta.

HaloUrsynow.pl
07.09.2017

Dzielnica chce pozwolić na zabudowę działki przy Dolinie Służewieckiej obok wieżowców na Koncertowej. Tak podejrzewają mieszkańcy, którzy walczą o to, by w środku osiedla nie było już więcej samochodów. Burmistrz jest zdziwiony zarzutami. Twierdzi, że to dzięki niemu w powstającym planie miejscowym zachowana zostanie zieleń, a sporną działkę przejmie miasto.

HaloUrsynow.pl
15.09.2017

Na drugie spotkanie z burmistrzem Kempą ludzie przychodzili bez przerwy. Sprawa za sprawą, pytanie za pytaniem. Rozmowy w namiocie przy metrze Stokłosy trwały dwie godziny – a nawet chwilę dłużej – plenerowa formuła sprawdziła się mimo kiepskiej pogody.